— Влітку ми з тобою немов з ланцюга зірвалися, згоден. Ми майже не спілкувалися, бо коли чули одне одного, одразу збуджувалися. Але зараз все інакше, ми з’ясували всі наші непорозуміння, ми плануємо зустріч, а ти знову стала стриманою.
— Я тебе почула, — відповіла я, розуміючи, що слова Іллі необхідно обміркувати.
— Це добре, — Ілля посміхнувся, — пам'ятай, що ти можеш робити все, що тобі завгодно. Захочеш поговорити про високі матерії, пишеш про це, захочеш сексу, просто кажеш. І все. Не потрібно намагатися контролювати свої емоції, багато думати. Просто роби так, як хочеш.
«Ох, Ілля, якби ти завжди був на зв'язку, так і було б», — подумала я про себе, але чомусь не наважилася сказати вголос.
Ми довго ще говорили. Нам було добре, ми любили одне одного. А коли прощалися, до мене повернувся страх — Ілля міг тепер зникнути назавжди. Але з іншого боку, його можна було зрозуміти — це був важливий крок, на який повинні були наважитися ми обоє. Мені теж необхідно було все добре обміркувати. Попереду були вихідні, а це означало, що я залишуся зі своїми страхами на самоті.
У суботу Ілля мені не писав і не телефонував. Це було передбачувано, тож я не засмутилася, адже сама весь час розмірковувала про те, чи потрібно мені все це. Були сльози, особливо, коли я розповіла про можливу зустріч мамі. Вона злякалась.
— Ти хочеш стати однією з багатьох? — запитала вона, намагаючись повернути мені здоровий глузд, але замість цього отримала зворотну реакцію — я прийняла рішення:
— Так, мамо, хочу. І якщо він дійсно купить мені квитки, то я поїду до нього.
У неділю Ілля теж мовчав, а я починала панікувати, адже вже вирішила їхати. Я не могла йому про це написати, не хотіла нав'язуватися, тиснути, просити, а потім плакати, кричати, ображатися, вибачатися. Я повинна була бути готовою до того, що Ілля знову все зведе до жарту і зустрічі не буде. Насправді це було дуже очікувано. Проте я плакала і боялася, що все закінчиться. Невже тепер він зникне? І чи варто мені самій звести все до жарту, аби тільки його не втрачати?
Понеділок був вже нестерпний. Ця тяжкість у грудях просто вбивала. Аби її позбутися, хотілося написати йому, зателефонувати, почути, все обговорити і вирішити. Але з Іллею це було неможливо — він у більшості випадків не відповідав мені одразу.
Після обіду я все ж таки не витримала і написала йому, вирішивши звести все до жарту:
«Запитала на роботі — мені не дадуть відпустку».
Частково це було правдою через реорганізацію, яка відбувалася на підприємстві, але я могла взяти відпустку за свій рахунок, це не було проблемою. Проблема була лише одна — Ілля не хотів цієї зустрічі. Минав час, моє повідомлення не було прочитано, Іллі не було в мережі, а мене долали сумніви. Навіщо я сама відмовилася від зустрічі? Навіщо полегшила йому вибір? Так ти ніколи не дізнаєшся про його справжні наміри і почуття, ніколи не поставиш крапку. Тому я написала ще одне повідомлення:
«Іллюша, я щаслива! Нашу реорганізацію відклали. Я зможу взяти відпустку!»
Іллі весь день не було в мережі, а я весь цей час мучилася, страждала, плакала. Перед сном я знову йому написала:
«Я надіслала тобі перше повідомлення, тому що хотіла звести все до жарту. Я боялася, що ти зникнеш, бо не захочеш зустрічі. Коли я вже припиню тебе боятися? Час вже зрозуміти, що ти кохаєш мене і бажаєш мені добра. І я люблю тебе. У будь-якому випадку, якщо ти захочеш, я приїду».
Це був виснажливий день, і коли я лягала спати, то була настільки знесилена, що змирилася з тим фактом, що зустріч відбудеться тільки в моїх снах.
Я прокинулася серед ночі й одразу взяла до рук телефон. Там були повідомлення від Іллі в різних месенджерах.
«Маковцева, ти там жива? Куди зникла? Як минув твій день?»
«Мила, ти як завжди дуже красиво пишеш. Але що ж все це означає? Ти не зможеш приїхати?»
На щастя, я так багато плакала напередодні, що повідомлення Іллі мене не зачепило. Я ж знала, що так все і буде, тому лягла знову спати, написавши лише: «Хіба ти неуважно прочитав моє останнє повідомлення?»
Вже вранці я прочитала його відповідь: «Останнє повідомлення? Зараз почитаю, якщо ти так кажеш».
Я нічого не відповіла і почала збиратися на роботу. Справ у мене було багато, майже з самого ранку я вже була в фіскальній службі.
Я чекала зборів комісії з приводу поданої скарги, коли мій телефон завібрував. Я здивувалася, коли побачила, що це Ілля, так рано він практично ніколи не писав.
«Так де ж це повідомлення? Щось я не бачу такого».
Я посміхнулася. Який жаль, що я любила Іллю. З ним було б весело, якби ми були просто друзями. Але мені залишалося тільки змиритися і грати далі.
«Не бачиш? Дивно. Але нічого страшного».
«О! Щойно побачив!»
«Який ти неуважний».
«А чому ти слухавку не береш?» — різко змінив тему Ілля. Я підіграла:
«А ти? Телефоную тобі з самого ранку!»
«Швидко бери слухавку! Я кому сказав?»
«Вже взяла. Ау! Ти де? І знову зник…»
Цими повідомленнями ми обмінювалися протягом декількох годин, і, нарешті, Ілля зателефонував.
— Я їду за квитками, — сказав він.
— Ага, звичайно, — я розсміялася.
— Ні, справді. Дивитися дати, які ми обговорювали?
— Так, саме ці, — сказала я, трохи надихнувшись.
— Тоді я поїхав. Зателефоную тобі з агенції.
Після розмови я хотіла бігти до начальниці і запитати щодо відпустки, але потім зупинилася: напевно, Ілля скаже, що на ці дати немає квитків або вигадає інше виправдання. Тому я просто повернулася до роботи, а з тим фактом, що ми не зустрінемося, я змирилася ще вчора.
Приблизно через годину Ілля зателефонував:
– Є квитки на ці дати, — сказав він, — брати?
— Бери, — відповіла я спокійно, знаючи, що він цього не зробить.
— Але врахуй, якщо я купую квитки, то ти маєш приїхати.
— Я приїду.
— До речі, Маша каже, що у вас квитки можуть бути дешевшими. Може, у себе ще попитаєш в агенціях?
«А ось і кінець моїй подорожі», — подумала я.
— Ні, милий, у мене абсолютно немає часу на роботі. Бери квитки ти. Я точно приїду.
— Тоді напиши своє ім'я латиницею і свою електронну адресу.
— Зараз.
А ось після цієї розмови я пішла до начальниці уточнити щодо відпустки. Вона дозволила.
«Невже ми зустрінемося?» — написала я Іллі.
«Звісно. А чому б і ні?» — відповів він.
Через десять хвилин на мою електронну пошту надійшов посадковий талон в дві сторони.
«Я кохаю тебе, ти найкращий», — написала я Іллі.
Він зателефонував.
— Ти отримала квитки?
— Так, мені не віриться, що ми зустрінемося!
— Здивована, що я все-таки це зробив?
— Ще б пак!
— Я сам досі в шоці. Відчуваю себе суперменом. До мене ще ніколи не приїжджала дівчина.
— Сьогодні ти зробив мене найщасливішою дівчиною у всьому світі. Ти справжній чоловік.
— Кохана, зовсім скоро ти опинишся в моїх обіймах. Ти ще на роботі?
— Так, і на мене всі дивляться з докором, тому що я весь день замість роботи з тобою спілкуюся.
— Тоді зателефонуй мені, коли звільнишся, добре?
— Звичайно.
Вперше за день я видихнула з полегшенням і спробувала обміркувати те, що сталося. Ілля придбав мені квитки. Хіба таке можливо? Хіба це не найщасливіша подія в моєму житті? Хіба цей вчинок не свідчить про його кохання? У це складно було повірити. Немов втілилися в життя всі мої мрії. Це було нереально, чарівно. По моєму тілу розтікалося тепло.
І, звичайно, мені було страшно. Події літа наклали свій відбиток на наші стосунки, і я хвилювалася: квитки могли виявитися несправжніми; він міг не зустріти мене в аеропорту; він міг зустріти мене разом з Оленою, щоб посміятися; він міг використовувати мене тільки заради сексу; він міг мене зґвалтувати зі своїми друзями; він міг знущатися наді мною і принижувати, він міг мене ігнорувати; він міг робити все, що завгодно. А раптом це його помста за те, що я припинила з ним спілкуватися влітку? Раптом на мене чекає розплата?
Але в цій ситуації, коли я кохала його до безтями, коли я хотіла вірити в нього і в те, що я в ньому не помилилася, мені залишалося тільки одне — довіряти. Я забула про все, що було поганого раніше, залишила тільки добрі спогади. Ілля повернув мене, він перетворив наш віртуальний зв'язок на реальність, він хотів бути зі мною — це все, у що я повинна була вірити.
Коли ми спілкувалися ввечері, він був у сестри, і її чоловік передав мені вітання: вони знали, що я приїду. Хіба це не черговий доказ? Потім Ілля повертався додому, а я його супроводжувала.
— Як гадаєш, мені чекати на поїзд двадцять хвилин, на якому можуть бути контролери, або йти на трамвай, але доведеться довше їхати?
— Ти все ще їздиш без квитка?
— Звичайно! І ти зі мною платити за проїзд також не будеш.
– Ілля, я вимагаю, аби ти купив мені квиток!
— А я кажу, що ти можеш повністю покластися на мене.
— Завтра я почну приготування: потрібно десь забронювати житло, оформити страховий поліс, придбати квитки до Києва і назад. Я дуже хвилююся!
— Не хвилюйся, а насолоджуйся процесом, сонечко, адже це прекрасний період.
Так і було. До поїздки лишалося сім днів, і мені багато чого треба було встигнути зробити. На щастя, Ілля в ці дні не зникав, міг іноді довго не відповідати, але все ж був поруч, і потроху мої страхи відійшли на другий план.
А ось рідні мене не підтримували. Тітка була розчарована: вона не вірила Іллі і в те, що він дивним чином в одну мить змінився. Вона не могла зрозуміти, як, переживши стільки страждань, сліз, брехні, я все ще вірила йому. Мама малювала в своїй уяві найгірші картини: що мене пограбують, вб'ють і так далі.
"Безмірна залежність" отзывы
Отзывы читателей о книге "Безмірна залежність". Читайте комментарии и мнения людей о произведении.
Понравилась книга? Поделитесь впечатлениями - оставьте Ваш отзыв и расскажите о книге "Безмірна залежність" друзьям в соцсетях.