— А мої друзі — студенти Михайло і Аліса, — почав Ілля, — уявляєш, ніколи навіть не обіймаються і не цілуються. Я тільки один раз бачив, як вона поклала голову йому на плече.
— А вони точно зустрічаються? — розсміялася я.
— Так, тому що я бачив, як вони сваряться. Коли вони переїжджали, Аліса почала вередувати, не могла якусь річ знайти, а без неї не хотіла їхати. Машина внизу вже чекала, тоді Михайло її схопив і силою поволік. Я тоді, до речі, вперше бачив його таким злим і владним.
— Знаю, що б ти зробив на його місці: залишив би її одну і поїхав.
Ілля розсміявся і поцілував мене в скроню.
— Твоя правда, але я б обов'язково потім повернувся.
— Правда?
— Звичайно. Але взагалі, коли виникає конфлікт, жінка повинна заспокоїти чоловіка, а не злити його ще сильніше. Щодо мене, то дівчина не повинна ображатися на мої вчинки, я маю відчувати свободу дій. Коли я одного разу посварився з Оленою, вона мене так вивела з себе, що я виштовхав її за двері.
— Гей, це жорстоко!
— Повір мені, вона на це заслуговувала. Вона тоді вкрала мій паспорт і погрожувала його знищити, якщо я не вийду до неї на вулицю. А іноді могла і в двері мої дзвонити годинами.
— Жах. І ти їй не відчиняв?
— А навіщо? А ще, коли ми вже не спілкувалися, вона написала моїй сестрі, що вагітна. Після цього сестра сказала, що більше ніколи не хоче її ані бачити, ані чути.
– І я її розумію. Ти ж з Оленою більше не зустрічаєшся? — спитала я прямо про те, що і так знала.
— Ні, не зустрічаюся, — відповів Ілля, — ми і не зустрічалися ніколи. Це був лише секс. А пристрасть ніколи не призводить ні до чого путнього. Інша моя колишня взагалі пила якісь краплі, щоб сильніше збуджуватися. У підсумку, я уникав з нею зустрічей. Ми з нею ніколи душевно не спілкувалися, тільки секс на вихідних. Але чомусь, коли я вирішив це припинити, вона страшенно образилася.
— Вона кохала тебе.
— Як вона могла кохати? Кохання — воно не таке. Але я не можу сказати, що вона була поганою. Або що Олена погана, а ти добра. Чи навпаки. Всі ви абсолютно різні, з плюсами і мінусами.
— Звісно, так і є, — погодилася я, поклавши голову на його плече.
— А одна дівчина мене просто благала, аби я зробив їй дитину.
— А ти що? Може, у тебе дійсно є діти?
— Я відмовився. Але хіба було б погано, якби вони у мене були?
— Ні, для мене це не має значення. А що буде, якщо я раптом завагітнію?
— Обов'язково мені скажи про це. І не смій нічого робити з дитиною.
— Ніколи.
Ми цілий день розмовляли і не могли наговоритися. З Іллею було так легко. Це був мій чоловік. Зустріч все розставила по своїх місцях. Поступово, але влучно. Мені дуже сподобалося, що сьогодні він не відгукувався занадто погано про Олену, адже чоловіки не повинні зневажливо ставитися навіть до колишніх своїх жінок.
Я йому теж розповіла про причини розлучення з чоловіком, про минулі зв'язки. Я не бідкалася і не скаржилася, адже з усіма залишилася в приятельських стосунках.
А ввечері, коли вечеряли, ми знову повернулися до його друзів.
— Вони такі нудні і нецікаві. Кожного разу після їжі вони вимивають чашки від нальоту.
– І правильно роблять, — сказала я, відпиваючи йогурт з чашки, що не милася, напевно, місяцями.
— Навіщо витрачати на це свій час? Це як прасування білизни — кому це потрібно?
— Це необхідно для власного комфорту!
— Особисто мені все одно, на чому лежати і з якої чашки пити. Це все пусте.
Я не була з ним згідна, але хіба Ілля не був щасливий в таких умовах? А якщо був, то невже тоді всілякі дрібниці, на кшталт брудного посуду, мають значення? Хіба я не була б з ним щасливою в цій маленькій кімнатці на м'ятому ліжку, якби він завжди поводив себе так, як зараз? А саме зараз він годував мене йогуртом з ложечки, розповідав смішні анекдоти, цілував мене в щічку. Невже це все відбувалося насправді?
Коли ми лягали спати, я написала рідним, що все добре, а потім ми почали трохи планувати наступний день.
— Завтра на курсах німецької у мене тести, так що я не можу їх пропустити.
— Я піду з тобою, почекаю на тебе, погуляю. Не хочу тут одна залишатися, — сказала я. Якщо чесно, мені було страшно, що Олена може вломитися до кімнати, поки Іллі не буде, але я про це промовчала.
— Добре, поїдемо разом. Тоді підйом о сьомій ранку, курси будуть тривати з дев'ятої до дванадцятої. Походиш по місту, а до дванадцятої підійдеш до студентського кафе. Там і зустрінемося.
— Дуже добре, обожнюю планувати. Бачиш, навіть у тебе виходить.
Ми обоє розсміялися і побажали одне одному на добраніч.
— Підйом, Маковцева, ми проспали, — сказав тихо Ілля, і я розплющила очі.
— Як проспали? У мене ж будильник на 7 годину ранку був виставлений! — я схопила телефон, але він був відключений. — Гей, а що це з ним?
— Тобі вночі якісь повідомлення надходили, і я його вимкнув.
— Якого…, — почала я, але Ілля не дав договорити.
— Зараз пів на восьму, треба поспішати.
Ілля заварив чай, ми наспіх поснідали. Я почала швидко збиратися, а ось він особливо не поспішав: то танцює, співає, то дивиться щось у телефоні, то футболку не може обрати, то кепку. У підсумку, я повністю одягнена, вже навіть в чоботях, чекала на Іллю ще хвилин десять, а потім ми бігом кинулися на станцію метро, аби не спізнитися на потяг.
— Ми запізнюємося на тести, — засмучено сказала я, коли ми вже їхали.
— Тебе це не повинно турбувати. Розслабся. Жінка повинна бути завжди на півкроку позаду від чоловіка, а він повинен все вирішувати. Ось, наприклад, вранці ти вже стояла в дверях, а я тільки одягався. Повинно бути навпаки. Розумієш?
— Так, ти абсолютно правий! — сказала я радісно, адже тільки зараз зрозуміла, як це чудово, напевно, бути позаду і не брати на себе тягар відповідальності. — Спробую так жити.
Ми вийшли через дві зупинки, і Ілля показав мені будівлю, в якій навчався.
— Там, на першому поверсі, є їдальня. Приходь туди до дванадцятої, після курсів я теж туди спущуся. А зараз я покажу тобі, якою вулицею йти, щоб потрапити до супермаркету.
Ілля провів мене трохи по вулиці, задав маршрут руху, поцілував мене, і я рушила у свою першу прогулянку по Мюнхену на самоті. Раптом я почула, як Ілля кричить мені щось услід, і обернулася: він читав якісь рядки зі своєї улюбленої пісні. Він робив це голосно, російською мовою, перехожі його не розуміли, тільки я. І Ілля кайфував від цього. Напевно, це було однією з причин, чому йому подобалося тут жити. Він був вільний робити і казати все, що схоче, навколо не було родичів, друзів, кого-небудь, хто міг його засудити, дорікнути. Він почувався тут вільним. Я помахала йому рукою, і ми розійшлися.
У мене в запасі було цілих три години, і я вирішила погуляти, купити подарунки рідним, можливо, і собі.
Вперше я була в іншій країні одна. На щастя, завдяки спілкуванню з Іллею, ще в квітні я почала вчити німецьку мову. Мені знадобилися ці знання, коли я робила свої перші покупки в магазині. Купила подарунки рідним, собі не знайшла нічого цікавого, зате натрапила на католицький собор. Моєму щастю не було меж. Звичайно, я зайшла всередину, сіла на одну з лавок, які я так часто бачила в зарубіжних фільмах, і почала молитися за Іллю і його щастя. Я дякувала Богові за ці прекрасні дні поруч із ним.
Потім я просто блукала вуличками Мюнхена. Я дуже люблю Україну і своє рідне місто, тому німецький мегаполіс мене особливо не вразив. Так, красиве місто, чисте, з гарною транспортною інфраструктурою, але я не була впевнена, що залишила б своє колишнє життя заради проживання у ньому. Хіба що заради Іллі.
До дванадцятої години я була вже в студентському кафе і навіть замовила собі каву. Мені було трохи лячно, що Ілля не прийде. Дивно, я провела з ним два чудових дні, але коли його не було поруч, знову з'являвся страх, що він щось замислив, зникне, вирішить пожартувати. На щастя, гроші і документи були при мені.
Коли я почала вже планувати, як одна буду шукати дорогу додому або до хостелу, Ілля з'явився в дверях, і я заспокоїлася. Ми випили кави (я спеціально приготувала для нього один євро і тридцять центів, купила шоколадку), зробили наше перше селфі разом і поїхали на екскурсію містом.
— Куди ми підемо? — запитала я.
— Насамперед ми зараз зробимо кілька фотографій біля пам'яток архітектури. А взагалі, я знаю, куди потрібно вести туристів. Так що, за мною! До речі, я дуже гарний фотограф, ти в цьому скоро переконаєшся.
Ілля сфотографував мене біля пам'ятників невідомих мені особистостей, а потім повів на вулицю, де розташовувалися будинки розпусти.
— Проституція в Німеччині легалізована, і зараз я покажу тобі, як облаштовано будинок розпусти, — він зупинився біля входу в одну з будівель, — заходь.
— Ні! Ти що? Мені страшно туди заходити.
— Не бійся, — і Ілля зайшов всередину. Мені не лишалося нічого іншого, як увійти слідом за ним.
Ми піднялися сходами на другий поверх, і переді мною з'явилося безліч кімнат з відкритими дверима. В одній з них сиділа оголена дівчина. Наші з нею погляди зустрілися, вона виглядала розгубленою, і мені стало соромно. Я побігла вниз сходами і вибігла на вулицю. Ілля вийшов слідом за мною.
— Ти чого так швидко пішла?
— Мені стало незручно перед цією дівчиною, — відповіла я, а потім розсміялася, — але це було дійсно круто. Дякую, що привів мене сюди. Проте, я хотіла б тепер подивитися на справжні пам'ятки архітектури.
— Тепер ми зможемо це зробити з почуттям виконаного обов'язку, — сказав Ілля, — але по дорозі подивимося ще на місцевих наркоманів і зайдемо до сексшопу. Подивишся на іншу сторону Мюнхену.
"Безмірна залежність" отзывы
Отзывы читателей о книге "Безмірна залежність". Читайте комментарии и мнения людей о произведении.
Понравилась книга? Поделитесь впечатлениями - оставьте Ваш отзыв и расскажите о книге "Безмірна залежність" друзьям в соцсетях.